Ugrás a fő tartalomra

Konfitált kacsacomb vörösboros feketeribizli-mártással



Nem olyan bonyolult, mint ahogyan hangzik. A konfitálás során az alacsony hőfokon való, zsírban főzésnek köszönhetően a hús szaftos és omlós lesz. Mind a pihentetés, mind a főzés sok időt vesz igénybe, de nem kell mellette állnunk. A konfitálás eredetileg egy tartósítási eljárás, így ha nem használjuk fel azonnal a combokat, akkor a zsírban hagyjuk kihűlni. Amikor fogyasztani szeretnénk egyszerűen vegyük ki a zsírból, törölgessük le a felesleget. Felforrósított serpenyőben melegítsük át a húsokat, süssük ropogósra a bőrt. A savanykás gyümölcsök mindig kiválóan passzolnak a különböző húsok mellé. A feketeribizli fanyarkás ízével különösen jó párja a kacsának. A franciák nagyon szeretik ezt a párosítást, annyi különbséggel, hogy leggyakrabban roséra sütött kacsamellel készítik. Kacsacombbal bánni sokkal egyszerűbb, kezdőknek is merem ajánlani.  


Hozzávalók a konfithoz:
2 kacsacomb
10 gerezd fokhagyma
4-5 babérlevél, frissen vagy szárítva
4-5 szál friss kakukkfű
500 g kiolvasztott kacsa- vagy libazsír
só, bors

Hozzávalók a mártáshoz:
200 g feketeribizli
300 ml száraz vörösbor
100 g cukor
1 teáskanál citromlé

A libacombokat szárazra töröljük, mindkét oldalukat sóval beszórjuk.
Egy mély tálba helyezzük a combokat, ráhalmozzuk a zöldfűszereket, fokhagymát, borsot és fóliával letakarva legalább 12 órára hűtőbe tesszük.
Sütés előtt felolvasztjuk egy lábosban a zsírt, a combokról letörölgetjük a fűszereket, a felolvasztott zsírba helyezzük és alacsony hőfokon 1 1/5 - 2 órát sütjük.

Közben készítsük el a mártást. 
Passzírozzuk át a feketeribizlit. Tegyük fel a többi hozzávalóval együtt egy lábosban főzni. Időnként megkevergetve, 30-40 perc alatt főzzük sűrűre a mártást.
Ha azonnal fogyasztjuk, akkor már csak a bőrt kell ropogósra sütnünk tálalás előtt egy felforrósított serpenyőben. Tálaljuk a mártással és sült burgonyával.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Pisztáciatorta mascarpone-krémmel

A könnyű és levegős zöld piskóta telis-tele van pisztáciával. Ha lehúzzuk a magok belső, barna héját, akkor ételfesték sem kell ahhoz, hogy gyönyörű zöld színt kapjunk. Érdekes infó, hogy egy kis mandula kivonat hozzáadásával intenzívebbé lehet tenni a pisztácia-ízt. Állítólag a pisztácia fagyi ízének nagy részét is ez adja. A biztonság kedvéért a mascarpone rétegek alá még elrejtettem némi pisztáciakrémet is, hogy biztosan brutál pisztáciás legyen ez a torta. Hozzávalók a piskótához (12-14 szelet): 6 tojás 180 g cukor 140 g hántolt, sótlan pisztácia  40 g héj nélküli mandula 40 g liszt Hozzávalók a pisztácia krémhez: 140 hántolt pisztácia 40 g cukor csipet só 50 g tejszín 50 g fehércsokoládé Hozzávalók a mascarpone krémhez: 4 db tojás sárgája 600 g tejszín 200 g fehércsokoládé 500 g mascarpone Díszítéshez: 120 g tört pisztácia Melegítsük elő a sütőt 165 fokra. Vágjunk egy darab sütőpapírt egy 22-24 cm-es tortaforma aljába. Kikenni nem kell. Daráljuk meg a pisztáciát és a man

Réteges szeder-mousse torta

Ez a dekoratív torta rengeteg szederrel és főzött citromkrémmel készült. Az alapja egy mandulás sütemény, mely gabonalisztet nem tartalmaz, így gluténérzékenyek is bátran fogyaszthatják. Elkészítése sok kézügyességet nem, de némi türelmet igényel. Ezenkívül csak egy kapcsos, magas tortaforma kell hozzá. Hozzávalók a tésztához: 150 g egész mandula 4 nagy tojás, szétválasztva 100 g cukor 1 citrom reszelt héja A rétegekhez: 900 g friss vagy fagyasztott szeder 3 citrom leve (175 ml) és reszelt héja 2 tojás 150 g vaj 380 g cukor 35 g zselatin 500 g habtejszín 2 teáskanál vaníliakivonat + 23-24 cm átmérőjű tortaforma Tegyünk félre 12 szép szem szedret a díszítéshez. Először a citromkrémet készítjük el. Tegyük egy kis lábosba az összes citromlevet és a reszelt citromhéjat. Adjunk hozzá 180 g cukrot és 2 tojást. Kézzel keverjük simára, majd, alacsony lángon főzzük folyamatosan kevergetve, amíg sűrűsödni nem kezd. Vegyük le a gázról és adjunk hozzá 85 g vajat. A szederpüréhez

Tortaklasszikusok: Orosz krémtorta

Oroszkrém torta vagy orosz krémtorta? Nem orosz, hanem nagyon is magyar, főzött angolkrémmel. Szóval egy krémes torta, melyet először egy magyar kávéházban szolgáltak fel, megalkotója feltételezhetően egy Oroszi nevű cukrász. A recept az 1964-es Rákóczi János féle Konyhaművészet című szakácskönyben található. Hozzávalók a piskótához: 5 tojás 100 g liszt 100 g cukor A krémhez: 300 ml tej 5 tojássárgája 200 g kristálycukor 1 teáskanál vanília kivonat 200 ml rum (én Captain Morgant használok) 100 g aranymazsola 100 g kandírozott narancshéj 15 g zselatin 600 ml habtejszín (400 ml  a krémbe, a maradék díszítéshez) + a díszítéshez: kandírozott narancshéj, kandírozott narancsszelet A mazsolákat áztassuk a rumba. Melegítsük elő a sütőt 170 fokra. A tojássárgákat verjük habosra a cukorral. Verjük keményre a tojásfehérjéket és forgassuk bele lapáttal a tojássárgájába. Szitáljuk ebbe a lisztet és keverjük ezt is simára, vigyázva, a habot ne törjü