Ugrás a fő tartalomra

Kókuszfagylalt friss kókuszdióval

Manapság már nem luxus a friss kókuszdió, a legtöbb nagyobb élelmiszer üzletben kapható és nem kerül többe 250-300 forintnál darabja. A legfontosabb, hogy hogyan válasszunk kókuszdiót. Először is ellenőrizzük a súlyát. Minél nehezebb, annál jobb! A könnyű diók már ki vannak száradva. Rázzuk meg, ha halljuk, hogy lötyög benne a kókuszvíz, az egy nagyon jó jel. Ezek után már nincs más dolgunk, minthogy forgassuk körbe. Nézzük meg, hogy nincs-e rajta valahol repedés, fekete folt, nedves rész, bármi, ami penészedése utal. Ezek figyelembe vételével nagy valószínűséggel viszünk haza egy tökéletes példány a hófehér húsú csemegéből.



Hozzávalók:
2 friss kókuszdió
200 g sűrített tej, cukrozott
400 ml kókusztejszín (nem kókusztej!, coconut cream néven találkozhatunk még vele, konzervben legtöbbször)
500 ml habtejszín

A kókuszdiókkal kezdünk. Van a tetejükön három 'szem', az egyik eltér a másik kettőtől. Ezt puhább réteg fedi, ezen keresztül engedjük majd le a levét. Ehhez egy késsel szúrjunk lyukat bele, majd egy pálcával tágítsuk ki és csurgassuk egy pohárba.


Ha nem megy bele a kés, rossz 'szemmel' próbálkozunk.
Miután kifolyt belőle az összes lé, tegyük a kezünkbe és egy nehéz kés vagy bárd hátuljával ütögessük keresztben, eközben forgassuk körbe. Néhány kör ütögetés után magától ketté fog nyílni.


Egy hegyes késsel válasszuk el a gyümölcshúst a héjától, ha óvatosan körbe- körbe mozgatjuk, akár egyben is ki tudjuk szedni, de ha nem sikerül, az sem baj, csak úgy könnyebb meghámozni.

Amikor kijött a belseje, a barna héját vékonyan vágjuk le a fehér kókuszhúsról.


Az egyik negyedet tegyük félre, a másik hármat daráljuk vagy reszeljük le.

A sűrített tejet keverjük el a kókusztejszínnel és a lereszelt kókusszal.


Verjük keményre a tejszínhabot, forgassuk a kókuszos masszába.

Töltsük dobozba és tegyük mélyhűtőbe.

A félretett kókuszt zöldséghámozóval vékonyan szeleteljük fel.

Egy száraz serpenyőben pirítsuk aranybarnára.

A megfagyott fagylaltot tálalás előtt 15 perccel vegyük ki a mélyhűtőből. A fagylaltgombócokat a megtisztított kókuszhéjban kínáljuk.


Szórjunk rá pirított kókuszcsipszet.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Pisztáciatorta mascarpone-krémmel

A könnyű és levegős zöld piskóta telis-tele van pisztáciával. Ha lehúzzuk a magok belső, barna héját, akkor ételfesték sem kell ahhoz, hogy gyönyörű zöld színt kapjunk. Érdekes infó, hogy egy kis mandula kivonat hozzáadásával intenzívebbé lehet tenni a pisztácia-ízt. Állítólag a pisztácia fagyi ízének nagy részét is ez adja. A biztonság kedvéért a mascarpone rétegek alá még elrejtettem némi pisztáciakrémet is, hogy biztosan brutál pisztáciás legyen ez a torta. Hozzávalók a piskótához (12-14 szelet): 6 tojás 180 g cukor 140 g hántolt, sótlan pisztácia  40 g héj nélküli mandula 40 g liszt Hozzávalók a pisztácia krémhez: 140 hántolt pisztácia 40 g cukor csipet só 50 g tejszín 50 g fehércsokoládé Hozzávalók a mascarpone krémhez: 4 db tojás sárgája 600 g tejszín 200 g fehércsokoládé 500 g mascarpone Díszítéshez: 120 g tört pisztácia Melegítsük elő a sütőt 165 fokra. Vágjunk egy darab sütőpapírt egy 22-24 cm-es tortaforma aljába. Kikenni nem kell. Daráljuk meg a pisztáciát és a man

Réteges szeder-mousse torta

Ez a dekoratív torta rengeteg szederrel és főzött citromkrémmel készült. Az alapja egy mandulás sütemény, mely gabonalisztet nem tartalmaz, így gluténérzékenyek is bátran fogyaszthatják. Elkészítése sok kézügyességet nem, de némi türelmet igényel. Ezenkívül csak egy kapcsos, magas tortaforma kell hozzá. Hozzávalók a tésztához: 150 g egész mandula 4 nagy tojás, szétválasztva 100 g cukor 1 citrom reszelt héja A rétegekhez: 900 g friss vagy fagyasztott szeder 3 citrom leve (175 ml) és reszelt héja 2 tojás 150 g vaj 380 g cukor 35 g zselatin 500 g habtejszín 2 teáskanál vaníliakivonat + 23-24 cm átmérőjű tortaforma Tegyünk félre 12 szép szem szedret a díszítéshez. Először a citromkrémet készítjük el. Tegyük egy kis lábosba az összes citromlevet és a reszelt citromhéjat. Adjunk hozzá 180 g cukrot és 2 tojást. Kézzel keverjük simára, majd, alacsony lángon főzzük folyamatosan kevergetve, amíg sűrűsödni nem kezd. Vegyük le a gázról és adjunk hozzá 85 g vajat. A szederpüréhez

Tortaklasszikusok: Orosz krémtorta

Oroszkrém torta vagy orosz krémtorta? Nem orosz, hanem nagyon is magyar, főzött angolkrémmel. Szóval egy krémes torta, melyet először egy magyar kávéházban szolgáltak fel, megalkotója feltételezhetően egy Oroszi nevű cukrász. A recept az 1964-es Rákóczi János féle Konyhaművészet című szakácskönyben található. Hozzávalók a piskótához: 5 tojás 100 g liszt 100 g cukor A krémhez: 300 ml tej 5 tojássárgája 200 g kristálycukor 1 teáskanál vanília kivonat 200 ml rum (én Captain Morgant használok) 100 g aranymazsola 100 g kandírozott narancshéj 15 g zselatin 600 ml habtejszín (400 ml  a krémbe, a maradék díszítéshez) + a díszítéshez: kandírozott narancshéj, kandírozott narancsszelet A mazsolákat áztassuk a rumba. Melegítsük elő a sütőt 170 fokra. A tojássárgákat verjük habosra a cukorral. Verjük keményre a tojásfehérjéket és forgassuk bele lapáttal a tojássárgájába. Szitáljuk ebbe a lisztet és keverjük ezt is simára, vigyázva, a habot ne törjü